top of page

KDO JSME

Za blogem stojí spolek Q-Hub, z. s., který původně vznikl jako skupina z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, naše členstvo ale není jen z MUNI. Q-Hub jsou dobrovolníci*ce, studenti*tky, doktorandi*dky, vyučující, výzkumníci*ce, kamarádstvo. Jsme hetero i queer, jsme cis i trans*, jsme allo i ace.

Spolek Q-Hub zastřešuje tento odborný blog Q-Psy, ale také výzkumnou laboratoř Q-Lab (projekt Queer zdravía nově nepravidelné akce Q-Debaty. Mezi naše aktivity obecně patří vydávání článků o LGBTQ+ zdraví, pořádání veřejných přednášek a debat, spolupráce na lokálním i mezinárodním výzkumu.

Spolupracujeme také s řadou brněnských i nebrněnských sdružení, např. Brno Pride, Trans*parent či Plusko+.

Fakulta sociálních studií FSS MU
lgbt

Jsme neziskoví a činnost hradíme ze stipendia poskytnutého Fakultou sociálních studií MU.

Předsedou spolku a šéfredaktorem blogu je Andrea Stašek.

Editorka blogu je Zuzana Semlerová.

Redakci blogu tvoří Natalie Hošková, Ondřej Musil, Vít Suchý, Kristína Tomanková, Martin Veselý a Andrea Stašek.

Odborné blogové příspěvky publikujeme zhruba každých 14 dní.

Přednáška Psychologie sexuální a genderové diverzity 2022
Přednáška Psychologie sexuální a genderové diverzity 2022
lgbt
lgbt

K ČEMU BLOG?

Záleží nám na tom, aby byla v Česku dostupná kvalitní péče o zdraví queer lidí, a tak jsme dali*y dohromady naše společné know-how z oboru psychologie a veřejného zdraví.

Obsah blogu začal vznikat díky předmětu Psychologie sexuální a genderové diverzity na Katedře psychologie FSS MU, za nímž stojí Andrea Stašek a další. Při studování queer psychologie jsme se rozhodli*y nenechat si všechny zajímavé odborné zdroje, evidence-based doporučení, ani naši práci jen pro sebe. Věříme, že může sloužit jak odborníkům*icím, tak veřejnosti.

bottom of page