top of page

Polyamorie, otevřené a alternativní vztahy

Aktualizováno: 23. 5. 2023

Co víme o polyamorii? Je monogamie "přirozená"?


Odborné recenzované publikace

Popularizační publikace

  • Veaux, F., Hardy, J., & Gill, T. (2014). More than two: A practical guide to ethical polyamory. Thorntree Press, LLC.

  • Anapol, D. (2010). Polyamory in the 21st century: Love and intimacy with multiple partners. Rowman & Littlefield Publishers.

  • Schippers, M. (2016). Beyond monogamy: Polyamory and the future of polyqueer sexualities (Vol. 13). NYU Press.

  • Barker, M., & Langdridge, D. (Eds.). (2009). Understanding Non-Monogamies (1st ed.). Routledge.

Mediální články a jiné odkazy (médium: název článku)

Audiovizuální zdroje

Láska je neomezený zdroj, dohromady je nás pět, důležité je, aby všichni z nás v polyamorním vztahu chtěli žít, musíme k sobě být otevření. Nejčastěji narážíme na problém s časem, rozdělit ho mezi tolik lidí není jednoduché, říká herečka z dokumentu V síti Tereza Těžká, která veřejně promluvila o životě v polyamorním vztahu. Nechtěla to prý tajit, chce, aby se na ni lidi koukali bez předsudků.

Polyamorie, emoční gramotnost a jejich přínos pro společnost. Mít více milostných a sexuálních vztahů najednou s plným vědomím a souhlasem všech partnerů. Budování emoční gramotnosti a schopnosti s ní zacházet.


Polyamorní vztahy se skládají ze vztahů mezi více partnery a rodinami. Leon nabízí vhled do své cesty k nalezení polyamorie jako prostředku k vytvoření intimních a hodnotných vztahů s více lidmi. Leon prostřednictvím své cesty a vysvětlení vyvrací mýty a představuje hodnoty polyamorie.

Profesorka filozofie a spolumoderátorka podcastu Overthink Ellie Andersonová hovoří o problémech s výchozím očekáváním monogamie a o tom, proč mohou být otevřené vztahy a polyamorie pro jednotlivce i komunity osvobozující. Zabývá se monogamním pohledem Michela de Montaigne na přátelství, existenciální filozofií lásky Simone de Beauvoir a Claytonem Echardem v reality show ABC Bachelor.

תגובות


bottom of page