top of page

Genderová dysforie/nesoulad, klinická diagnostika

Aktualizováno: 25. 5. 2023

Co jsou tyto diagnózy? Klinický pohled na potíže genderově diverzních osob.


Odborné recenzované publikace

🔓 = studie je volně dostupná

Chcete si přečíst studii, ale nemůžete ji najít? Napište nám a my Vám rádi poradíme.

Popularizační publikace

Mediální články a jiné odkazy

Audiovizuální zdroje

Dětský endokrynolog Dr. Mark Daniels o genderové dysforii u dětí a adolescentů.Dětská psychiatrička Dr. Yolandie Goodyear o diagnostice genderově diverzních dětí a adolescentů.


Webinář Dr. JillianScheer, poradenské psycholožky a docentky ze Syracuse University. Domácí násilí v intimních vztazích a jeho zdravotní důsledky se vyskytují u osob s lesbickou, gay, bisexuální, transgender a queer (LGBTQ) identitou v míře rovnající se nebo vyšší než u cisgenderových, heterosexuálních lidí. Péče založená na traumatech (trauma-informed care) je jedním z přístupů k poskytování služeb, který se rozvíjející i v práci s LGBTQ přeživšími.

Webový seminář o afirmativní terapii pro transgenderové a nebinární osoby pořádaný Společností poradenské psychologie. Zahrnuje terminologii, stresory, odolnost a terapeutické strategie. Klade důraz na bezpečné a inkluzivní prostředí, řešení internalizované stigmatizace a podporu genderové afirmace. Témata zahrnují genderovou dysforii, etiku a přístup k afirmativní péči. Cenné poznatky pro praktiky pracující s trans a nebinárními klienty.

Co musí terapeuti vědět, když pracují s LGBTQ+ lidmi?

Comments


bottom of page