top of page

Coming out

Aktualizováno: 25. 5. 2023

Coming out je proces, který mají LGBTQ+ lidé společný. Vnitřním, popř. vnějším prochází queer lidé postupně a někdy opakovaně. Čemu všemu čelí?


Odborné recenzované publikace

🔓 = studie je volně dostupná

Chcete si přečíst studii, ale nemůžete ji najít? Napište nám a my Vám rádi poradíme.

Popularizační publikace

Mediální články a další odkazy

Audiovizuální zdroje

"Coming out of the loset" je termín, který používáme, když mluvíme o odhalení své sexuální identity, metafora, která v průběhu let získala značně negativní konotaci. Jeroen na základě svých osobních zkušeností předkládá argumenty pro použití metafory inspirativní cesty, která se zaměřuje na radosti a pozitivní stránky odhalení své sexuální orientace namísto negativních stránek klaustrofobické skříně.

Grace, Myles, Rowan, James a Heather se dělí o své příběhy coming outu s Craigem Butterworthem, spolupředsedou univerzitní sítě LGBTQIA+ zaměstnanců.
Co kdyby neexistovaly “skříně”, ze kterých by LGBTQ+ lidé mohli vyjít? Čí je to vlastně skříň? Proč se společnost rozhoduje ukrýt jakoukoli lidskou zkušenost do skříně? Co kdybyste se místo “coming out ofthecloset” stali spojencem a zasloužili si pozvání dovnitř tím, že vytvoříte bezpečný prostor pro queer osoby ve svém okolí?

Ne všichni jsme si mohli dovolit ten luxus, že jsme se přihlásili v mladém věku a užívali si výhod dlouho vybojovaných práv. Na celém světě je mnoho mužů, kteří stále musí žít ve skříni kvůli strachu o bezpečnost a z mnoha dalších důvodů. Dnes Calan pořádá otevřenou diskusi se třemi úžasnými muži, kteří se všichni přiznali později v životě.

Akt coming outu je univerzální pro queer zkušenost. V této epizodě se podělíme o své vlastní příběhy coming outu a o to, jak nás toto téma provází po celý život.Comentarios


bottom of page